33.Kyrönjoki-Maraton 28.4.2018

T U L O K S E T

© Ylistaron Alapään Nuorisoseura

Kilpailun sarjat: MM; MM50; MM60; MM70; MN; MN40; MN50; MHOL; PM; PM19; PM40; PM50
; PM60; PN; PN19; PN40; PN50; PHOL; HOL10

MM Maraton Miehet yleinen 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Matti Taini              KRIK Finland          2      2.33.59         0.00
  2. Juha Laitinen            Lapua                10      2.35.16         1.17
  3. Topi Mattila             FatBoyz              13      3.29.36        55.37
  4. Jari Huhtala             Häjyt Kankaanpää      1      3.38.08        64.09
  5. Juha-Pekka Pitkämö       Pitkämön Soutajat     6      3.42.58        68.59
  6. Perttu Koponen           Helsinki              3      4.11.46        97.47
  7. Antti Palomäki           Hellanmaa            12      4.42.42       128.43
Sarjaluettelo

MM50 Maraton Miehet 50 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Ari Lappinen             Happy Feet           33      3.26.07         0.00
  2. Antti Kuusijärvi         Tampereen Maratonkl  32      3.32.45         6.38
  3. Hans Fagernäs            FMR-Teerijärvi       11      3.40.08        14.01
  4. Teuvo Karhu              Ylistaro             31      3.42.58        16.51
  5. Pekka Murtomäki          Häjyt Lehtimäki       7      4.04.18        38.11
  6. Kari Haukkala            Häjyt Seinäjoki      30      4.20.23        54.16
  7. Vesa Järvenpää           100mc.fi             35      4.35.30        69.23
  8. Timo Marjomäki           100mc.fi             34      4.40.04        73.57
Sarjaluettelo

MM60 Maraton Miehet 60 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Seppo Laitinen           Lapua                 8      3.26.20         0.00
  2. Olavi Kuja-Lipasti       Häjyt                 9      3.34.36         8.16
  3. Esa Nuottivaara          Häjyt                41      3.47.00        20.40
  4. Heikki Kivelä            Kälviän Tarmo/100MC  40      4.20.23        54.03

Sarjaluettelo

MM70 Maraton Miehet 70 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Veijo Rönkkö             Mäntylahden Veto     51      4.35.50         0.00
  2. Mauri Volama             Häjyt Seinäjoki      50      4.40.04         4.14
Sarjaluettelo

MN Maraton naiset yleinen 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Marianna Zaikova         Adventure Atlete     60      5.05.10         0.00
Sarjaluettelo

MN40 Maraton Naiset 40 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Anu Ossberg              Team Rahola          71      3.52.23         0.00
  2. Eija Soini               Pojanluoma           70      4.21.25        29.02
Sarjaluettelo

MN50 Maraton Naiset 50 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Maija Hjelmeroos         TU                   80      4.11.56         0.00
  2. Anna-Maija Koskela       Vaasa                82      4.43.32        31.36
  3. Kaisa Isotalo            Seinäjoen Lyseo      81      4.56.48        44.52
Sarjaluettelo

MHOL Maraton Hölkkä klo10 lähtö 42.195 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Juha Toivonen            Seinäjoki           100      3.55.38         0.00
  2. Alpo Vornanen            100mc.fi            101      4.37.12        41.34
  3. Juhani Vuorenmaa         Häjyt                 5      4.38.59        43.21
  4. Paavo Saari              Ylistaro              4      5.06.38        71.00
  5. Keijo Kokkonen           Varpaisjärven Vire  417      7.07.56       192.18
Sarjaluettelo

PM Puolimaraton Miehet yleinen 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Tommi Lintala            Mustasaari          207      1.19.44         0.00
  2. Antti Perälä             Häjyt               261      1.19.52         0.08
  3. Lasse Yli-Soini          Seinäjoki           244      1.21.00         1.16
  4. Jukka-Pekka Pelto-Arvo   Seinäjoen Lyseo     202      1.31.20        11.36
  5. Harri Paalijärvi         Wasa Triathlon      262      1.36.39        16.55
  6. Jukka Koskiniemi         Wasa Triathlon      229      1.39.13        19.29
  7. Otto Domars              Kvevlax             276      1.39.49        20.05
  8. Johnny Engström          Vörå IF             201      1.44.25        24.41
  9. Mika Ritola              Vähäkyrö            200      2.19.26        59.42

Sarjaluettelo

PM19 Puolimaraton Miehet 19 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Teemu Pajuranta          Seinäjoen Lyseo     210      2.02.31         0.00
Sarjaluettelo

PM40 Puolimaraton Miehet 40 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Tapani Hautamäki         Jalasjärvi          259      1.25.49         0.00
  2. Jarkko Luukka            Pielaveden Sampo    225      1.29.31         3.42
  3. Jim Eriksson             Närpes Kraft        228      1.32.56         7.07
  4. Ari Paalijärvi           KPK24/7             243      1.33.22         7.33
  5. Tomas West               Sundom IF           266      1.35.05         9.16
  6. Teemu Mäkiniemi          Tribase             221      1.35.18         9.29
  7. Tuomo Hämäläinen         Seinäjoki           224      1.37.13        11.24
  8. Harri Kiviharju          Ilmajoki            222      1.41.26        15.37
  9. Pasi Kivisaari           Kesk.Sjk.Kunnallis  217      1.41.56        16.07
 10. Ari Miettunen            Säynätsalo          264      1.42.49        17.00
 11. Juha Viita               SSU Triathlon       258      1.42.50        17.01
 12. Sami Myllyniemi          KaKa-Maraton        269      1.49.49        24.00
 13. Timo Ketola              Häjyt               226      1.52.12        26.23
 14. Mika Hautanen            ABB Runners         223      1.55.09        29.20
 15. Heikki Vehkaoja          SSU Triathlon       245      1.55.40        29.51
 16. Sami Yli-Huumo           E-P Moottorikelkka  218      1.57.38        31.49
 17. Ari Mäkinen              YKV                 227      1.58.27        32.38
 18. Tero Kankaanpää          Häjyt               219      2.03.05        37.16
 19. Panu Kalmi               Vaasa               213      2.10.05        44.16
 20. Tomi Raunio              Isokyrö             204      2.10.17        44.28
 21. Niko Solehmainen         Hydromen            220      2.23.38        57.49
Sarjaluettelo

PM50 Puolimaraton Miehet 50 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Esko Heinola             Kauhajoen Karhu     232      1.20.37         0.00
  2. Timo Kolkkava            Vaajakoski          237      1.34.51        14.14
  3. Stefan Miemois           Vaasa               233      1.35.17        14.40
  4. Tapio Kujala             YKV                 239      1.35.42        15.05
  5. Peter Karlsson           Vasa Polisidkottar  265      1.38.07        17.30
  6. Heikki Mustonen          Wasa Triathlon      235      1.39.20        18.43
  7. Christian Vestergård     Wasa Endurance      263      1.39.47        19.10
  8. Marko Korhonen           Ylämaan Pyrkijät    214      1.42.12        21.35
  9. Tim Berglund             Wasa Triathlon      234      1.48.48        28.11
 10. Heikki Jokiaho           Lehtimäen Jyske     211      1.49.07        28.30
 11. Janne Autero             Artelli Keittiöt O  236      1.54.57        34.20
 12. Pentti Mäkinen           Isokyrö             203      2.01.08        40.31

Sarjaluettelo

PM60 Puolimaraton Miehet 60 vuotta 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Tuure Väli-Torala        IK Maraton          240      1.37.28         0.00
  2. Reijo Harju              IK Maraton          241      1.47.49        10.21
  3. Heikki Suikki            Vaasan Namit        248      1.55.21        17.53
  4. Kalle Lähdesmäki         Häjyt / Arin Talli  277      2.15.43        38.15

Sarjaluettelo

PN Puolimaraton Naiset yleinen 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Eija Keski-Säntti        YKV                 257      1.35.01         0.00
  2. Suvi Luukka              Pielaveden Sampo    256      1.38.05         3.04
  3. Sari Dahlsten            SSU-Triathlon       251      1.52.28        17.27
  4. Katja Stenholm           Klaukkala           252      1.54.08        19.07
  5. Anna Norrgård            Vaasa               208      1.55.52        20.51
  6. Anne Teir-Siltanen       Mustasaari          246      1.57.05        22.04
  7. Tuula Hyrsky             Kauhava             255      2.07.41        32.40
  8. Miia Raunio              Isokyrö             205      2.10.13        35.12
  9. Mari Myllylä             Saarijärvi          250      2.28.19        53.18

Sarjaluettelo

PN19 Puolimaraton Naiset 19 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Orvokki Tuomisto         Seinäjoen Lyseo     260      2.14.40         0.00
Sarjaluettelo

PN40 Puolimaraton Naiset 40 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Milla Köynnös            Vaasa               273      1.41.22         0.00
  2. Anna-Lena Strömbäck      Koivulahti          272      1.45.45         4.23
  3. Marjo Kahlos             Vaasa               270      1.52.49        11.27
  4. Tuula Vataja             Kankaanpään Marato  274      1.54.01        12.39

Sarjaluettelo

PN50 Puolimaraton Naiset 50 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Elli Översti             Kalajoen Junkkarit  282      1.42.50         0.00
  2. Annika Lundström-Nygård  Vörå IF             247      1.47.40         4.50
  3. Ann-Louise Engström      Vörå IF             285      1.49.40         6.50
  4. Saila Långskog           Pörtom              268      1.50.54         8.04
  5. Maise Autero             Triathlonteam226    281      1.54.56        12.06
  6. Virpi Hautala            Lapua               215      1.59.46        16.56
  7. Anna-Maria Lae           Häjyt               284      2.00.36        17.46
  8. Hannele Takala           Häjyt               206      2.01.11        18.21
  9. Mervi Iso-Koivisto       Isokyrö             280      2.15.09        32.19
Sarjaluettelo

PHOL Puolimaraton Hölkkä 21.1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Mauno Lemettinen         Atsia               275      1.48.21         0.00
  2. Thomas Granqvist         Lapua               304      1.54.13         5.52
  3. Hannu Aaltola                                212      1.55.58         7.37
  4. Jukka Hautaniemi         LeJy                209      1.56.59         8.38
  5. Erkki Kytönen            Seinäjoki           301      1.57.14         8.53
  6. Juuso Luukkonen          Vaasa               303      1.57.26         9.05
  7. Matti Oksanen            Laihia              309      1.59.18        10.57
  8. Jyrki Sorsa              Vaasa               307      2.01.55        13.34
  9. Hannu Pajuranta          Seinäjoki           305      2.02.30        14.09
 10. Marja Rämänen            Jyväskylä           308      2.03.14        14.53
 11. Tero Syrjä               Atria               249      2.10.09        21.48
 12. Virpi Ohramaa            Ogoloma Triathlon   216      2.11.06        22.45
 13. Jarmo Panula             Vaasa               302      2.40.25        52.04
Sarjaluettelo

HOL10 HÖLKKÄ 10,5km 10.5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Antti Ranta-Aho          ABB Runners         406        36.12         0.00
  2. Patrik Kronberg          Team Kronberg       426        37.17         1.05
  3. Niko Lepistö             Laihian Luja        433        38.40         2.28
  4. Hermanni Taimisto        Vaasan Uimaseura    431        41.55         5.43
  5. Harri Elovaara           VSVU                411        47.25        11.13
  6. Pekka Salomäki           Lapua               428        47.54        11.42
  7. Ritva Melender           Ylistaro            414        48.00        11.48
  8. Teija Toivonen           VSVU                412        49.22        13.10
  9. Matti Salomäki           Krik Finland Lapua  429        49.25        13.13
 10. Mari Toivio                                  430        49.41        13.29
 11. Karoliina Västi          Karstulan Kiva      415        52.01        15.49
 12. Peppiina Västi           Karstulan Kiva      416        52.01        15.49
 13. Priit Havi               Ylistaro Alhojoki   401        52.05        15.53
 14. Tommi Paloniemi          Hellanmaan Teräs    402        52.27        16.15
 15. Marko Mäkiniemi          Hellanmaan Teräs    403        52.27        16.15
 16. Marko Saari              Jalasjärvi          421        52.36        16.24
 17. Katri Vierinen           Ylistaro            420        52.52        16.40
 18. Perttu Punkari           Espoo               434        54.31        18.19
 19. Mikael Strömbäck         Kvevlax Idrotisvän  425        56.19        20.07
 20. Kirsi Tuunanen           Häjyt               427        56.30        20.18
 21. Leena Larimo             Vaasa               413        56.48        20.36
 22. Maria Liukkonen          Vaasa               410        57.42        21.30
 23. Topi Raunio              Kyrön Voima         419        59.28        23.16
 24. Tommi Poskiparta         YIT-Runners         436        59.45        23.33
 25. Risto Lauhanen           Lauttajärvi Bisons  418      1.01.21        25.09
 26. Seppo Hakala             Häjyt Kuortane      408      1.02.06        25.54
 27. Katariina Myllyniemi     Laihia              432      1.02.20        26.08
 28. Mikko Hakala             Häjyt Joensuu       409      1.03.28        27.16
 29. Anna Luukkonen           Vaasa               435      1.03.49        27.37
 30. Terhi Kangas             Ylistaro            423      1.03.51        27.39
 31. Pia Ylelä                Simunan Sipsuttaja  424      1.04.20        28.08
 32. Mira Kangasluoma         Seinäjoki           422      1.09.35        33.23
 33. Päivi Hakala             Häjyt Kuortane      407      1.09.44        33.32
 34. Juha Koivumäki           Securitas Oy        400      1.22.17        46.05
Sarjaluettelo