34.Kyrönjoki-maraton 2019

T U L O K S E T

© Ylistaron Alapään NS
M-HOL; M-MY; M-M40; M-M50; M-M60; M-M70; M-N40; PM-MY; PM-M40; PM-M50; PM-M60; PM-NY; PM-N40; PM-N50; PM-HOL; HOLKKA;

Maraton Hölkkä klo 10.00 lähtö 42 km

  1. Komulainen Seppo         Sukeva              112      4.19.21
  2. Vornanen Alpo            Kiuruveden Urheili  113      4.53.16        33.55
  3. Vimpari Kai-Kristian     Alanurmon Vire      111      5.05.17        45.56
  4. Lauhanen Risto           Lauttajärvi Bisons  114      6.15.24       116.03
Sarjaluettelo

Maraton Miehet Yleinen 42 km

  1. Tähtinen Markus          Kokemäki              6      3.02.36
  2. Rabb Patrik              ABB Vähäkyrö         16      3.15.28        12.52
 Keskeyttäneet   1
  -   4.            Nykvist Jan              Kvevlax
Sarjaluettelo

Maraton Miehet 40V 42 km

  1. Norrgård Andreas         IF Femman            13      2.59.21
  2. Luukka Jarkko            Kuljetus Pikkarainen  5      3.10.10        10.49
Sarjaluettelo

Maraton Miehet 50V 42 km

  1. Parhiala Pentti          FMR                   8      3.23.20
  2. Ruotsalainen Tarmo       Nordic Semiconductor  7      4.02.58        39.38
  3. Murtomäki Pekka          Häjyt Lehtimäki      17      4.32.29        69.09
  4. Haukkala Kari            Häjyt Seinäjoki     100      4.45.38        82.18
 Keskeyttäneet   1
  -   9.            Jansson Tommy            Kokkola
Sarjaluettelo

Maraton Miehet 60V 42 km

  1. Kuja-Lipasti Olavi       Häjyt                14      3.39.49
  2. Nuottivaara Esa          Häjyt                11      4.17.01        37.12
  3. Vähämäki Olavi           Laihia               10      4.27.30        47.41
Sarjaluettelo

Maraton Miehet 70V 42 km

  1. Rönkkö Veijo             Mäntylahden Veto     15      4.46.21
Sarjaluettelo

Maraton Naiset 40V 42 km

  1. Padu Mare                FB Jooksmine         12      3.57.20
Sarjaluettelo

Puolimaraton Miehet Yleinen 21 km

  1. Klingenberg Jonas        Wasa Triathlon      172      1.38.33
  2. Salmi Jarno              ABB Vaasa           216      1.39.02         0.29
  3. Pölönen Antti            Vähäkyrö            226      1.40.23         1.50
  4. Filander Mika            Devatus Oy          165      1.42.28         3.55
  5. Viljakainen Matti        SSU-Triathlon       169      1.44.03         5.30
  6. Leminen Lauri            Wasa Triathlon      171      1.47.14         8.41
  7. Aatola Hannu             Mustasaari          193      1.49.26        10.53
  8. Jansson Mathias          Wasa Triathlon      170      1.49.37        11.04
  9. Palomäki Antti           Hellanmaa           240      1.51.28        12.55
 10. Niemelä Samuel           Seinäjoki           162      1.51.42        13.09
 11. Joensuu Tapani           Vaasa               161      1.52.34        14.01
 12. Mähönen Markus           Devatus Oy          166      1.55.53        17.20
 13. Syrjä Tero               Atria Sjk           217      1.59.47        21.14
 14. Oksanen Matti            Laihia              168      2.05.14        26.41
 15. Kunnari Jyri-Matti       Vaasa               164      2.09.29        30.56
 16. Oksanen Mikko            Seinäjoki           167      2.09.53        31.20
 17. Luukkonen Juuso          Vaasa               163      2.16.55        38.22
Sarjaluettelo

Puolimaraton Miehet 40V 21 km

  1. Huhtamäki Tomi           ABB                 178      1.25.57
  2. Lehtimäki Harri          Reilut Miehet Havu  177      1.32.00         6.03
  3. Koskiniemi Jukka         Wasa Triathlon      176      1.33.07         7.10
  4. Eriksson Jinn            IF Kraft, Närpiö    239      1.34.28         8.31
  5. Paalijärvi Harri         Wasa Triathlon      243      1.35.04         9.07
  6. Brännkärr David          Kvevlax Idrottsvän  223      1.36.50        10.53
  7. Mäkinen Ari              YKV                 227      1.52.20        26.23
  8. Martonen Jussi           Laihian Luja        214      1.52.40        26.43
  9. Raine Koivumäki          Tampere             179      1.55.29        29.32
 10. Schöning Tapani          ABB                 229      2.00.03        34.06
 11. Vimpari Tapio            ABB Runners         215      2.08.17        42.20
 12. Rajala Marko             Seinäjoki           174      2.09.15        43.18
 13. Raunio Tomi              Isokyrö             175      2.12.51        46.54
 14. Leppälä Kai              Ylistaro            221      2.14.55        48.58
Sarjaluettelo

Puolimaraton Miehet 50V 21 km

  1. Kolkkava Timo            Vaajakoski          186      1.33.42
  2. Mattfolk Johan           IF Kraft            184      1.37.42         4.00
  3. Sillanpää Pertti         Häjyt Sjk           231      1.45.11        11.29
  4. Viita Juha               SSU Triathlon       234      1.45.43        12.01
  5. Korpi Markus             Vaasan Hiihtäjät    183      1.47.22        13.40
  6. Nordström Rainer         Mustasaari          220      1.48.27        14.45
  7. Mustonen Heikki          Wasa Triathlon      230      1.52.39        18.57
  8. Ojajärvi Hannu           ABB Runners Vaasa   181      2.00.04        26.22
  9. Hautanen Mika            ABB Runners         182      2.03.26        29.44
 10. Lehto Risto              Vaasa               213      2.03.42        30.00
 11. Asplund Staffan                              211      2.04.36        30.54
 12. Pitkämäki Eero           Jalasjärven Jalas   235      2.07.18        33.36
 Keskeyttäneet   1
  - 185.            Miemois Stefan           Vaasa
Sarjaluettelo

Puolimaraton Miehet 60V 21 km

  1. Harju Reijo              IK-Maraton          246      1.50.13
  2. Paro Rune                Kvevlax idrottsvän  242      1.53.16         3.03
  3. Suikki Heikki            Vaasan NaMit        187      1.57.40         7.27
  4. Viita-Aho Matti          Lappajärven Veikot  250      2.04.09        13.56
  5. Vuorenmaa Juhani         Häjyt Kauhava       224      2.06.27        16.14
  6. Kokkonen Keijo           Varpaisjärven Vire  236      3.24.47        94.34
Sarjaluettelo

Puolimaraton Naiset Yleinen 21 km

  1. Keski-Säntti Eija        YKV                 191      1.32.05
  2. Tamisto Sanna            Jämsä               194      1.48.55        16.50
  3. Taipale Virve            Kokkola             190      1.50.24        18.19
  4. Teir-Siltanen Anne       Mustasaari          192      1.57.09        25.04
  5. Saarela Lena             Kokkola             225      2.05.49        33.44
Sarjaluettelo

Puolimaraton Naiset 40V 21 km

  1. Strömbäck Anna-Lena      Koivulahti          195      1.50.07
  2. Köynnös Milla            Vaasa               233      1.53.21         3.14
  3. Molander Barbro          Mam IS Jakobstad    199      1.55.21         5.14
  4. Pirttikoski Merja        Vaasa               198      2.02.33        12.26
  5. Kahlos Marjo             Vaasa               197      2.04.48        14.41
  6. Raunio Miia              Isokyrö             196      2.12.50        22.43
  7. Kokko Sinikka            Jalasjärven Jalas   237      2.13.47        23.40
 Keskeyttäneet   1
  - 200.            Tenkanen Jaana           Jämsä
Sarjaluettelo

Puolimaraton Naiset 50V 21 km

  1. Översti Elli             Kalajoen Junkkarit  228      1.44.46
  2. Rantamaa Virpi           Virtu               222      1.49.42         4.56
  3. Vataja Tuula             Kankaanpään marato  202      1.53.39         8.53
  4. Långskog Saila           PSK                 245      1.54.22         9.36
  5. Salmela Helene           Oravais             241      1.54.35         9.49
  6. Hautala Katja            Häjyt Sjk           232      2.01.22        16.36
  7. Takala Hannele           Häjyt Sjk           218      2.11.26        26.40
  8. Arpinen Helena           Vaasa               203      2.12.11        27.25
  9. Iso-Koivisto Mervi       Isokyrö             201      2.14.30        29.44
 10. Ala-Fossi Sirkka-Liisa   Pyterlahden Kissan  244      2.23.44        38.58
Sarjaluettelo

Puolimaraton HÖLKKÄ 21 km

  1. Uusi-Pohjola Miikka      Seinäjoki           248      1.44.17
  2. Karhu Teuvo              Ylistaro            251      1.48.02         3.45
  3. Nieminen Mikko           ABB                 205      1.48.50         4.33
  4. Pajuranta Hannu          Seinäjoki           247      1.50.20         6.03
  5. Laitila Sanni            Ähtäri              219      2.00.05        15.48
  6. Kytönen Erkki            Seinäjoki           206      2.05.13        20.56
  7. Miettinen Minna          Espoo               212      2.14.17        30.00
  8. Hirvelä Sari                                 209      2.15.13        30.56
  9. Luukkonen Anna           Vaasa               207      2.16.56        32.39
 10. Saari Paavo              Häjyt               249      2.22.09        37.52
 11. Panula Jarmo             Ylistaro            204      2.38.31        54.14
 12. Asplund Deanne                               210      2.44.59        60.42
 13. Saari Miika              Tahwa               173      3.11.52        87.35
 Keskeyttäneet   2
  - 238.            Mäkinen Seppo            Merikaarto
  - 208.            Liukkonen Maria          Vaasa
Sarjaluettelo

Hölkkä 10,5km 10.5 km

  1. Ranta-Aho Antti          Vasa IS             378        36.58
  2. Lintala Tommi            Wasa Endurance      385        38.40         1.42
  3. Selkämaa Jori            Oma Säästöpankki    410        42.50         5.52
  4. Tikkaoja Teemu           Atria               399        45.33         8.35
  5. Sippola Hannu            YKV                 394        47.02        10.04
  6. Tuominen Lauri                               404        47.07        10.09
  7. Liukkonen Pekka          Vaasa               397        47.59        11.01
  8. Hautaniemi Artturi       Seinäjoki           390        49.22        12.24
  9. Storgaård Cecilia        Vasa IS             379        49.42        12.44
 10. Lauttamus Timo           Kyrönmaan Power Cl  384        49.49        12.51
 11. Sand Jan-Erik            IF Kraft            402        52.50        15.52
 12. Myllyniemi Ari           Laihia              400        53.36        16.38
 13. Hautaniemi Jukka         LeJy                405        54.23        17.25
 14. Bodbacka Rune            Mustasaari          380        55.51        18.53
 15. Hautaniemi Arno          Seinäjoki           391        55.56        18.58
 16. Raunio Topi              Kyrön Voima         376        57.31        20.33
 17. Lahdenperä Tuula         Häjyt               388        58.10        21.12
 18. Källström Hans           IF Kraft            403        58.25        21.27
 19. Hunnakko Markku          Laihia              411        59.45        22.47
 20. Mäenpää Pekka            Botniahallin juoks  392      1.02.36        25.38
 21. Myllyniemi Katariina     Laihia              401      1.03.41        26.43
 21. Ferishta Jawanmiri       Vaasa               381      1.03.41        26.43
 23. Savola Irina             Vaasa               382      1.03.42        26.44
 24. Ojala Niina              Ilmajoki            406      1.03.54        26.56
 25. Hautaniemi Tia-Maria     Seinäjoki           389      1.05.08        28.10
 26. Koskela Mikko            Laihia Jukaja       387      1.06.10        29.12
 27. Parhiala Elisa           Toholampi           377      1.07.06        30.08
 28. Kotkaniemi Pirjo         Seinäjoki           396      1.10.45        33.47
 29. Roth Riitta              Lakeuden Sportti    398      1.11.05        34.07
 30. Hakala Seppo             Häjyt Vähäkyrö      408      1.11.12        34.14
 31. Hakala Päivi             Häjyt Vähäkyrö      409      1.11.22        34.24
 32. Järvi Jarkko             Ylistaro            386      1.14.01        37.03
 33. Silvonen Maritta         Jalasjärvi          375      1.15.08        38.10
 34. Koivumäki Juha           Osto ja Myynti J.K  372      1.20.19        43.21
 35. Tanttari Niina           Wasa Triathlon      407      1.20.47        43.49
 36. Turenius Irene           Seinäjoki           395      1.21.17        44.19
 37. Granroth Hanna           Ylöjärvi            374      1.25.53        48.55
 37. Pääkkönen Milka          Ylöjärvi            373      1.25.53        48.55
 39. Koskiniemi Markku        YKV                 393      1.38.07        61.09
 40. Marjomäki Mauno          Kurikka             383      2.25.25       108.27
Sarjaluettelo